opony do roweru duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów nienagannie wiedzą, że aby móc nasycać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go stosownie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, żeby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto sprawić elementy oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To bazowa lista czynności, które należy wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower od początku do końca umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w trakcie całego sezonu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *