Ćwiczenia na mięśnie kegla

Coraz więcej pań, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym odpowiedniej, bowiem ćwiczenia dają wówczas lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są również treningi oddechowe, które wypada później jak najczęściej powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle szybko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Sporo pacjentek twierdzi, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *