Co zjeść w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Wśród licznych możliwości, które oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów i spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe potrawy włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Dobra restauracja włoska w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, piada oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *